flash

 
 
Denim Global Hakkında;

Denim Global, Ekrem Kap tarafından 2004 yılında Merter'de kuruldu.
Denim kumaşın da ithalat ve ihracat faaliyetlerini sürdürme amacıyla kurulan firma, bugün iç ve dış piyasada önemli bir pazar payına sahip. Kısa zamanda önemli işlere imza atan firmanın başarısının arkasında şirket çalışanlarının tecrübesi ve uyumlu ekip ruhu yatıyor. Denim sektöründe önemli bir açığı kapatma hedefiyle yola çıkan firmanın misyonu "kaliteli ürünü; uygun fiyatla, devamlı tedarik edebilme".


Vizyonu ise tüm dünyada Denim'e artan talebi daha fazla karşılayabilmek. Firma bu yolda gerekli alt yapıyı oluşturarak emin adımlarla ilerliyor. Denim'i gelecek yıllarda Türkiye ve dünyada daha sık göreceğiz. Bu da yaptığımız işin doğruluğunu ispatlar niteliktedir.


Neden Denim Global?
-Dünya standartlarında ürün kalitesi.
-Geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatla seçim kolaylığı.
-Stok hacmiyle hızlı ürün teslimi.
-Tecrübeli ve enerjik ekiple satış öncesi ve sonrasında tam destek.
-Bütün dünya ile aynı anda trendleri takip etme avantajı.


 
About Denim Global;

Denim Global was foundet thru Mr. Ekrem Kap in the year 2004 located in Istanbul Merter. Foundet, for Denim Import and Export, the company holds local and globally a remarkable market share. Denim Globals great success within so short time relies on its long lasting experience of its associates and their perfect harmony. With the mission to close up important gaps within the Denim sector, the company aims to provide its top quality products in a continuous flow to the market with fair prices.

The vision of Chairman Ekrem Kap and its board Members is to increase their deliveries into the market to satisfy the increasing demand of Denim Globally. The Denim Global crew and its professional structure are building the base to support these demands.

In the closer future we will witness how the Denim demand will continuously increase and how Denim Global will respond to it.

A top quality product on global standards
Large product portfolio with the best price – quality comparison
Large stocks that guarantees fast delivery
Experienced, energetic and motivated crew with maximum pre and after sales support
The advantage of knowing global trends in advance